КАДЕТКИЊЕ – ПРВЕНСТВО СРБИЈЕ 2026. – ФИНАЛНИ ТУРНИР
Омладинац из Нових Бановаца је првак Србије у конкуренцији кадеткиња, пошто је данас у Суботици у финалу Финалног турнира Првенства Србије 2026. савладао Црвену звезду са 3:0 (25:14, 25:11, 25:22). У утакмици за треће место Партизан је победио Раднички доо из Крагујевца са 3:2 (23:25, 19:25, 25:14, 25:12, 15:11).
Николина Мићић, примач Омладинца, проглашена је за најбољу играчицу (МВП) и најбољег примача првенства.
Медаље, пехаре и трофеје најбољим екипама и појединцима поделили су Ђула Мештер, председник ОСС, Петар Богуновић, председник ОСВ и потпредседник ОСС, Давор Штефанек, председник Спортског савеза Србије, Дејан Вуковић, генерални секретар Спортског савеза Суботице, Биљана Михаиловић, спортски директор ОСС, Иван Радивојевић, координатор млажих женских селекција ОСС, Маријана Боричић, први тренер млађих сениорки Србије, Светлана Перековић, члан Такмичарске комисије ОСС, Неждад Османкач, председник УОТВ, Драган Видаковић, председник ЖОК Спартак, и Славољуб Танасковић, председник ОК Омладинац.
КАДЕТКИЊЕ – ПРВЕНСТВО СРБИЈЕ 2026. – ФИНАЛНИ ТУРНИР (22 – 24. МАЈ) – РЕЗУЛТАТИ:
НЕДЕЉА, 24. МАЈ:
ФИНАЛЕ:
ОМЛАДИНАЦ (НОВИ БАНОВЦИ) – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 3:0 (25:14, 25:11, 25:22)
МЕЧ ЗА ТРЕЋЕ МЕСТО:
ПАРТИЗАН – РАДНИЧКИ ДОО (КРАГУЈЕВАЦ) 3:2 (23:25, 19:25, 25:14, 25:12, 15:11)
ПОЈЕДИНАЧНЕ НАГРАДЕ:
МВП: НИКОЛИНА МИЋИЋ (ОМЛАДИНАЦ)
ТЕХНИЧАР: УНА ДОБРИЧАНИН (ЦРВЕНА ЗВЕЗДА)
КОРЕКТОР: ЕМИЛИЈА БОЗАР (ПАРТИЗАН)
ЛИБЕРО: МАША МИЛУНОВИЋ (РАДНИЧКИ ДОО)
БЛОКЕРИ: ЂУРЂА ВУЈИЧИЋ (ОМЛАДИНАЦ) И ИСИДОРА ЈАКОВЉЕВИЋ (ЦРВЕНА ЗВЕЗДА)
ПРИМАЧИ: НИКОЛИНА МИЋИЋ (ОМЛАДИНАЦ) И ЛАРА ВУЧУРОВИЋ (ПАРТИЗАН)










